Poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył wczoraj w uroczystościach z okazji 81. rocznicy zakończenia II wojny światowej oraz uwolnienia ostatnich więźniów obozu Stutthof. Obchody odbyły się przy Pomniku Ofiar Obozu Stutthof przy ul. Lotniczej w Elbląg.
Mieszkańcy, przedstawiciele władz, instytucji oraz organizacji oddali hołd więźniom elbląskich filii obozu Stutthof, składając kwiaty i wiązanki pod pomnikiem. Uroczystość była ważną lekcją pamięci oraz przypomnieniem, jak istotne są szacunek, człowieczeństwo i pamięć o historii.